Koszt domy pod klucz

Koszt domu pod klucz

Coraz łatwiej jest nam zrealizować plany o własnym domu. Nie tylko z powodu dużej dostępności kredytów hipotecznych, ale również dzięki temu, że można dokładne oszacować koszt domy pod klucz. Pozwala to na odpowiednie przygotowanie się do całej inwestycji, zlecając jej kompleksowe wykonanie specjalistycznej firmie budowlanej.

Czym jest budowa domu pod klucz?

Termin budowa domu pod klucz bardzo obrazowo i dokładnie wyjaśnia cały proces. Są to wszystkie prace budowlane i remontowe, których wykonanie jest potrzebne do wprowadzenia się do domu i zamieszkania w nim. Budowa domu pod klucz to nie tylko malowanie ścian czy układanie podłóg, ale również wyposażenie domu w meble, łóżka, sprzęt agd i rtv i pozostałe urządzenia. Oczywiście, nie są to przypadkowe zakupy, ale dokonane w porozumieniu z inwestorem, który precyzyjnie wskaże to, co go interesuje.

Jaki jest koszt domy pod klucz?

Na to pytanie trudniej jest odpowiedzieć. Dlaczego? Ponieważ ostateczny koszt będzie zależeć od standardu wykończenia i wyposażenia domu. Przykładowo, na podłogi można zakupić płyty ceramiczne w kwocie 50 złotych za metr kwadratowy, jak również w cenie 500 złotych za metr. Znacznie łatwiej oszacować ten koszt dzieląc go na kilka etapów. I tak koszt wybudowania domu o powierzchni 100 mkw w stanie surowym zamkniętym to około 120 tysięcy złotych. Oczywiście nie jest to całkowity koszt domy pod klucz. Należy do tego dodać wydatki na instalacje, wykończenie pomieszczeń i ich wyposażenie. Oszczędnie gospodarując pieniędzmi, koszt domy pod klucz może się zamknąć już w cenie 300 000 złotych , dla 100 metrowego budynku.

Czy można dokładnie oszacować koszt domy pod klucz?

Oczywiście że tak – wymaga to jednak indywidualnego kontaktu z firmą budowlaną i przedstawienia szczegółowego projektu budowy domu. Inwestor powinien również mieć wstępne pojęcie o projekcie wykończenia i wyposażenia pomieszczeń. W tym ostatnim przydatna może być współpraca z projektantem wnętrz. Nie tylko wykona on kompleksową aranżację i wizualizację pomieszczeń, ale również przygotuje zestawienie potrzebnych materiałów wraz z ich kosztorysem.

Domy pod klucz – realizacja gotowych projektów

Domy pod klucz to nic innego, jak zrealizowanie gotowego projektu budowlanego. W Internecie możemy odnaleźć wiele schematów do wykorzystania. My oczywiście korzystamy wyłącznie ze zdjęć by ocenić czy dany projekt spełnia nasze indywidualne oczekiwania. Ekipa budowlana potrzebuje jednak szczegółowego schematu budynku, same zdjęcia są tutaj niewystarczające. Skąd wziąć gotowe projekty, z których powstają innowacyjne domy pod klucz?

Każda firma budowlana posiada własne schematy, które może polecić swoim klientom. Podobnie jest w przypadku firmy Budarex. A gdy w portfolio firmy nie ma projektów zbliżonych do naszych oczekiwań? Wtedy możemy skorzystać z pomocy architekta. Pokazać mu zdjęcia, które zainspirowały nas w Internecie. Wykwalifikowany specjalista przeniesie te zdjęcia na papier tworząc plany potrzebne ekipie budowlanej. Choć usługa ta nie należy do najtańszych, to zyskujemy pewność, że z projektu powstanie nasz wymarzony domek.