BUDOWA DOMU SZKIELETOWEGO – REALIZACJA

Budowa domu szkieletowego w Polsce staje się coraz wyraźniejszym trendem wśród inwestorów i takich realizacji w naszym portfolio mamy już naprawdę sporo. Dziś nieco więcej o budowie domu w technologii szkieletowej na przykładzie, który nasza firma realizowała wiosną tego roku.

Zanim jednak o samej budowie, to warto nieco bliżej przyjrzeć się budowie konstrukcji szkieletowych z drewna.

W pierwszej kolejności szczególnie mocno należy zaznaczyć, że budowa domu szkieletowego nie dotyczy domków letniskowych, to mit, który krąży wśród osób niekoniecznie znających się na nowoczesnym budownictwie. Domy budowane w tej technologii są solidne i co ważne energooszczędne. Spełniają wszelkie normy w zakresie izolacji i gwarantują naprawdę komfortowe warunki.

Co istotne, wzniesienie konstrukcji domu szkieletowego jest naprawdę szybkie i pozwala na jego budowę niemal o każdej porze roku, ponieważ elementów tzw. mokrych wymagających odpowiedniej aury pogodowej do wyschnięcia niemal nie posiada. Wyjątkiem są oczywiście fundamenty.

Domy szkieletowe można budować w różnych systemach. W Polsce najbardziej znany jest system kanadyjski- modułowy, coraz częściej stosowany jest system skandynawski lub ciężki niemiecki- słupowy. Dwa ostatnie różnią się ciężarem konstrukcji.

Decydując się na budowę domu szkieletowego, należy zwrócić szczególną uwagę na dwa elementy.

Pierwszym najważniejszym elementem, na który zawsze zwracamy uwagę to wybór odpowiedniej firmy, która podejmie się tego zadania. Zwracajcie uwagę na ich dotychczasowe realizacje i doświadczenie w budowie domów szkieletowych. Jest to technologia powszechnie znana na świecie, ale w Polsce budownictwo szkieletowe nie jest jeszcze na tyle rozwinięte. Dlatego warto postawić na fachowców, którzy w tym zakresie mogą się pochwalić udanymi realizacjami i zadowolonymi klientami.

Drugim istotnym elementem jest wybór drewna, który nie powinien być trudny, gdy zdecydujecie się Państwo na współpracę z doświadczoną i solidną firmą. Odpowiedni dobór drewna to podstawa, ponieważ Twój dom przede wszystkim z drewna zostanie zbudowany.

I tak oto trafiamy na budowę, którą rozpoczęliśmy wiosną tego roku.

Dla naszego klient zbudowaliśmy dom szkieletowy w systemie skandynawskim o powierzchni 40 m2. 

W tej realizacji zastosowaliśmy drewno c24. Jest to certyfikowane, suszone, strugane i lite drewno konstrukcyjne idealnie nadające się do budowy domów w konstrukcji szkieletowej. W przypadku tej realizacji zastosowaliśmy drewno KVH spełniające wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa oraz drewno konstrukcyjne BSH klejone warstwowo.

Budowę rozpoczęliśmy od wylania fundamentów, następnie wykonaliśmy konstrukcję domu, strop i więźbę dachową. Ściany nośne- szereg słupów opierane są na tzw. podwalinie, czyli belce kotwionej do fundamentów. Szczeliny pomiędzy słupami wypełnione zostały materiałem izolacyjnym, podobnie jak ściany od zewnątrz i wewnątrz. Grubość izolacji i zastosowany materiał zależy od inwestora. Natomiast najczęściej stosuje się izolację chroniącą od wiatru z zewnątrz i paroizolację od wewnątrz. Aby zabezpieczyć dom przed pożarem, stosuje się płyty ogniochronne. Konstrukcja ścian działowych powstaje na podobnej zasadzie jak ścian nośnych.

W ramach przedstawionej realizacji wykonaliśmy również kominy systemowe i zamontowaliśmy kompletne orynnowanie całego budynku. Na dachu inwestor zaplanował            pokrycie dachowe z blachodachówki.

Dom powstał w przeciągu 3 miesięcy. 

Budowa zakończyła się pełnym sukcesem, a grono naszych klientów powiększyło się o kolejnego zadowolonego inwestora.

Jeżeli planujesz budowę domu szkieletowego, skontaktuj się z nami pod numerem 696238386 lub napisz do nas na: biuro@budarex.pl

Działamy na obszarze: Białystok, Bielsk Podlaski, Białowieża, Hajnówka, Siemianówka, Narew.