Malowanie

Malowanie

Chciałbyś samodzielnie pomalować swoje mieszkanie? Nigdy wcześniej tego nie robiłeś? Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci w tym. Z naszą pomocą malowanie będzie dla Ciebie przygodą, która da Ci wiele satysfakcji i zadowolenia z uzyskanego rezultatu.

Malowanie i potrzebne narzędzia

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac malarskich, trzeba się zaopatrzyć w niezbędne narzędzia. Będzie to szczotka malarska (pędzel ławkowiec), pędzel kaloryferowy, wałek, drążek teleskopowy, kuweta do wyciskania wałka, wiadro, farba, taśma malarska i folia ochronna do zabezpieczenia mebli. Jeśli na ścianach istnieją uszkodzenia w postaci dziur lub pęknięć, konieczne będzie ich naprawienie. Do tego celu przyda nam się gips szpachlowy, szpachelka i mniejsze wiaderko. Zaopatrzmy się również w papier o bardzo drobnej gramaturze, który posłuży do wyszlifowania naprawionych miejsc.

Malowanie wymaga zabezpieczenia mebli

Aby farba nie pobrudziła mebli i pozostałego wyposażenia mieszkania, należy wszystko zabezpieczyć folią malarską. Meble odsuwamy od ścian na środek pomieszczenia, przykrywając je folią. Papierowa taśma malarska posłuży do jej przymocowania. Również podłoga powinna zostać zabezpieczone przed zniszczeniem. Do tego celu przyda się grubsza folia lub stare prześcieradła lub koce. Kiedy całość jest zabezpieczona, przystępujemy do przygotowania ścian.

Malowanie ścian i sufitów wymaga czystych powierzchni

Malowanie można rozpocząć dopiero po starannym przygotowaniu powierzchni. Należy je oczyścić z wszelkich zabrudzeń, w tym kurzu, pajęczyn i luźnych kawałków tynku. Jeżeli na ścianie zainstalowane są gniazdka, obrazy czy wbite gwoździe, wszystko to usuwamy. Dziury i pęknięcia uzupełniamy masą gipsową, a po wyschnięciu szlifujemy. Ściany, na których jest tłusty brud, np. substancje smoliste z dymu papierosowego, należy umyć wodą z mydłem szarym. Po wyschnięciu ścian należy je pomalować gruntem, poprawiającym wiązanie farby z podłożem.

Rozpoczynamy właściwe malowanie

Kolejność malowania pomieszczeń jest następująca – sufit, a następnie ściany. Miejsca, w których możemy zabrudzić farbą elementy okien lub drzwi zabezpieczamy samoprzylepną taśmą malarską. Tą samą taśmę stosujemy do odcinania dwóch różnych kolorów.

Malowanie – samodzielnie czy z ekipą budowlaną? Malowanie całego domu to bardzo czasochłonny i trudny proces. Aby uzyskać oczekiwany efekt i zapewnić sobie spokój na lata, należy wykonać szereg przygotowań, wybrać odpowiedni sprzęt, a także rodzaj farby. Niewielki błąd może sprawić, że efekty Twojej ciężkiej pracy szybko zanikną i odsłonią mankamenty. Dlatego też, malowanie warto zlecić wyspecjalizowanej ekipie budowlanej, która zadba, aby efekty zrealizowanej pracy były widoczne przez wiele lat.

Usługi malowania realizujemy także w firmie Budarex. Świadczona przez nas usługa obejmuje także doradztwo i pomoc przy wyborze odpowiedniej farby. Dzięki temu, praca zostaje wykonana dokładnie tak, jak życzy sobie tego klient. W trosce o Państwa komfort dokładamy także wszelkich starań aby jak najszybciej zakończyć pracę i pozostawić po sobie świetne rezultaty. Ceny takiej usługi zależą od rozmiaru i ukształtowania malowanych powierzchni. Po zapoznaniu się z miejscem pracy dokonujemy dokładnej wyceny usługi malowania. Malowanie hajnówka, malowanie białystok, malowanie bielsk podalski.