Jaki sposób ocieplenia budynku wybrać?

Jaki sposób ocieplenia budynku wybrać?

Ogrzewanie budynku, szczególnie mieszkalnego, tylko z pozoru jest bardzo prostą sprawą. Niestety zdecydowanie częściej, niesie to ze sobą więcej komplikacji. Wszystko zależy od tego, czy decydujemy się na ogrzewanie nowego budynku, czy jednak takiego, który prawdopodobnie nie obejdzie się bez generalnego remontu. Nawet podjęcie decyzji o najlepszym kotle grzewczym nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nasz budynek mieszkalny nie będzie posiadał odpowiedniej izolacji termicznej.

Tutaj najczęściej powinniśmy mieć na uwadze izolację termiczną ze strony poddasza, drzwi i okien. Niektórzy właściciele domów jednorodzinnych w tym celu nawet decydują się na wykonanie specjalnego audytu energetycznego. Dzięki obrazom z kamery, są w stanie zobaczyć, które miejsca w ich budynkach nie posiadają odpowiedniej izolacji, a które nie potrzebują żadnych poprawek.

Jeśli jednak staniemy przed podjęciem decyzji o dociepleniu swojego domu, nie możemy zapominać również o tym, że istnieją różne metody, wśród których można także wymienić te mniej i bardziej efektywne.

Izolacje natryskowe – na czym to polega?

Obracając się w tematyce izolacji, chociażby samego poddasza, najczęściej mamy do czynienia z tradycyjnym materiałem, który nazywany jest wełną mineralną. Najczęściej sprzedawana jest ona w rolkach lub rzadziej w płaskich arkuszach. Układanie wełny mineralnej polega na odpowiednim docinaniu pasm materiału i układaniu ich w przestrzenie między sufitem, a podłogą, bądź pomiędzy pokryciem dachowym, a płytami kartonowo-gipsowymi. Zaletami tego rozwiązania na pewno jest to, iż sama metoda zalicza się do niezwykle tanich. Dodatkowo, fachowcy korzystający, a czasem nawet wychowani na tej metodzie, wcale nie muszą się martwić o potrzebne specjalistyczne urządzenia, które wymagają od nich pewnej inwestycji. Niestety trzeba tutaj wziąć pod uwagę, iż jest to metoda w wielu przypadkach mało efektywna. Oprócz tego, że nie w każdą szczelinę możliwe jest upchnięcie kilkunastocentymetrowej wełny mineralnej, to w przypadku braku szczelności w połaci dachowej może dojść do zbierania wilgoci w izolowanej przestrzeni. A to już zapowiada bardzo duże kłopoty dla domowników.

Dlatego zdecydowanie, szczególnie w ostatnich latach, poleca się skorzystanie z nowszej i bezpieczniejszej metody. Jest nią docieplenie pianką poliuretanową. Wokół samej metody widnieje wiele pozytywnych skutków. Przede wszystkim polega na tym, że pianka zostaje rozprowadzona poprzez specjalne urządzenia służące do natrysku. Dzięki temu materiał, zwany pianką PUR jest w stanie dotrzeć do każdej szczeliny. Sam inwestor nie jest ograniczony odpowiednimi grubościami, jak w przypadku wełny mineralnej. Po zapoznaniu się z poddaszem, specjalista opierają się także na swoim doświadczeniu, a także właściwościom pianki, dobiera odpowiednie parametry techniczne izolacji.

Pianka poliuretanowa wyróżnia się niesamowitą izolacją. Nie mówiąc już o tym, że dociera ona do miejsc, gdzie tradycyjne materiały nie miały szansy dotrzeć. Ponadto nie zapominajmy o tym, iż izolacje natryskowe tego typu, są bardzo lekkie, dzięki czemu dodatkowo nie obciążamy konstrukcji budynku.

Nowoczesne docieplenie budynków, nie tylko mieszkalnych

Jednym z głównych wykonawców, posługujących się tą innowacyjną metodą jest www.budarex.pl. Dlatego też spokojnie możemy potwierdzić, że mimo wielu lat prowadzenia działalności w branży budowlanej, fachowcy nadal udoskonalają swoje umiejętności, zapoznając się z nowoczesnymi technologiami. Do nich dołączyły właśnie izolacje natryskowe. Ich obszarem działań jest przede wszystkim Białystok. Dlatego to właśnie tam, można spotkać najwięcej inwestycji, które zostały docieplone nowoczesną metodą posługującą się pianką PUR.

Pianka z powodzeniem wyprzedza swymi właściwościami styropian, czy wcześniej wspomnianą wełnę mineralną. Ponadto z powodzeniem izolacje natryskowe mogą być stosowane zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i również hal przemysłowych, bądź obiektów gospodarczych. Takich miejsc znajdziemy w Polce Wschodniej dość sporo. Do nich zalicza się między innymi Bielsk Podlaski, w którym wspomniana firma dokonywała właśnie wspomnianych izolacji natryskowych. Hajnówka, również jest miejscowością, w której docieplenie wielu budynków odbywało się innowacyjną metodą.

Niektórzy inwestorzy mogą odczuwać barierę ze względu na nieco wyższą cenę izolacji natryskowych, w porównaniu do tradycyjnych technik. Jednak wszystko warto mieć na uwadze przede wszystkim to, iż faktycznie nie chodzi o cenę początkową ale ostateczną cenę inwestycji. Dlatego, jeśli ktoś się zdecyduje na zdecydowanie tańszą, ale równocześnie mało efektywną metodę, to niestety jego inwestycja pod żadnym pozorem się nie zwróci, tylko znacząco zwiększy koszt ogrzewania. Jest to chyba najlepszy argument przemawiający za tym, by jednak zdecydować się na izolacje natryskowe. Wszelkie wątpliwości można rozwiać również w rozmowie z fachowcami, którzy mieli do czynienia w swojej pracy z rozmaitymi technikami i sposobami izolacji budynków. Docieplenia Hajnówka Białystok Bielsk Podlaski. ocieplenie poddasza hajnowka bialystok. ocieplenie domu.

docieplenia budynkow, izolacje natryskowe, termoizolacja, docieplenia hajnówka, docieplenia bielsk podlaski, docieplenia bialystok, firma budowlana,
docieplenia budynkow, izolacje natryskowe, termoizolacja, docieplenia hajnówka, docieplenia bielsk podlaski, docieplenia bialystok, firma budowlana,
docieplenia budynkow, izolacje natryskowe, termoizolacja, docieplenia hajnówka, docieplenia bielsk podlaski, docieplenia bialystok, firma budowlana,
docieplenia budynkow, izolacje natryskowe, termoizolacja, docieplenia hajnówka, docieplenia bielsk podlaski, docieplenia bialystok, firma budowlana,