Pokrycia dachowe Hajnówka Białystok

Jaki materiał jest najlepszy na pokrycie dachowe

Nieważne, czy właśnie jesteś na kolejnym etapie budowania własnego domu jednorodzinnego, czy może właśnie zastanawiasz się nad wymianą starego pokrycia dachowego na nowy. W każdej z tych sytuacji nasuwa się pewna wątpliwość, które materiały okażą się w tym przypadku najlepsze. W końcu dachy nie są takimi elementami budynków, które można bez żadnego problemu zmieniać co kilka lat. Raczej ich obecność powinna posłużyć przez przynajmniej kilkadziesiąt lat, a nawet jedno pokolenie domowników zamieszkałych w danym budynku.

Pokrycia dachowe do charakteru budynku

W dużej mierze wciąż obracamy się wokół domów, które mimo wszystko wymagają największego zastanowienia się, jeśli chodzi o wybór pokrycia dachowego. Ale nie zapominajmy również, że często na swoich działkach posiadamy także inne budynki, zwykle już o charakterze czysto gospodarczym. Wtedy raczej możemy mówić o mniej estetycznych, a za to bardziej praktycznych materiałach, które z powodzeniem będą spełniały rolę dachu.

W przypadku garażu, lub innych budynków gospodarczych takich jak warsztaty, domki na narzędzia, a nawet budynki potrzebne do przechowywania plonów bądź hodowli zwierząt, najczęściej posiadają albo bardzo małą, lub wręcz odwrotnie – niezwykle dużą powierzchnię. Ponadto ze względy na charakter obiektu, będzie zależeć nam na dość atrakcyjnej cenie. Wtedy doskonałym pomysłem jest trapez, lub inaczej blacha trapezowa. Jest to nic innego, jak blacha tłoczona w kształcie trapezu, w odróżnieniu od blachodachówki, nie posiada odpowiednich modułów. Należy pamiętać, iż w zależności od powierzchni, jaką chcemy pokryć, należy dopasować odpowiednią wysokość trapezu. Oznacza to, że jeśli mamy do czynienia z bardzo dużą powierzchnią, wtedy zdecydowanie lepiej jest się skupić na blasze o bardzo wysokim trapezie. Dlaczego wybór powinien paść właśnie w taki sposób a nie inny, jeżeli na przykład podobają nam się niższe tłoczenia. Przede wszystkim chodzi o ochronę dachu przed opadami atmosferycznymi, zarówno deszczem, jak i śniegiem. Dzięki temu, że trapez będzie odpowiednio wysoki, wtedy woda gromadzona na połaci, nie będzie rozlewała się na boki, ale za to spokojnie spłynie ku dołowi.

Na domy jednorodzinne oczywiście najlepiej sprawdza się blachodachówka. Posiada ona bardzo wiele cennych zalet. Do nich zalicza się chociażby to, że jest to materiał w bardzo przystępnej cenie. Decydując się na sprawdzonego producenta, który produkuje blachodachówkę wyłącznie ze stali sprowadzanej renomowanych hut, możemy nawet mieć złudzenie, iż jest ona niezwykle podobna w wyglądzie do prawdziwej dachówki. Oprócz tego, że wyróżnia się ona niezwykle atrakcyjną ceną, to dodatkowo nie obciąża ona tak bardzo dachu. W takim razie, jest to materiał dedykowany przede wszystkim budynkom, posiadającym mniej stabilną więźbę dachową. W końcu krycie dachów nie jest uzależnione wyłącznie od tego, z jakimi walorami estetycznymi chcemy się zmierzyć, ale również z tym, czego możemy spodziewać się względem parametrów technicznych, nie zapominając tutaj o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest wytrzymałość materiały na warunki atmosferyczne.

Inne materiały, niż blachodachówka

Gdy już bierzemy pod uwagę wszelkie materiały, z jakie teoretycznie mogą znaleźć się na naszym dachu, nie należy pod żadnym pozorem zapominać także o tym, iż bardzo dużo zależy od tego, jaka więźba dachowa znajduje się na naszym budynku, lub na jaką w ogóle się nastawiamy. Przykładowo decydując się na gont, z powodzeniem możemy stwierdzić, iż w montażu są one niezwykle podobne do tradycyjnej papy. Można je zamontować wyłącznie na odeskowanej powierzchni, która dodatkowo będzie odpowiednio wyrównana. Inaczej takie rozwiązanie kompletnie nie będzie miało sensu. Ponadto należy pamiętać, że warto zastanowić się nad doborem materiału na dachy, względem położenia samego budynku. Może się niestety okazać, że gonty na dachu domu jednorodzinnego znajdującego się blisko lasu, nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ bardzo szybko znajdzie się na nim mech, który będzie trudny do wyeliminowania.

Innym materiałem, który często kładzie się na dachy, jest blacha na rąbek. Może ten materiał akurat nie zyskał popularności na skalę całego kraju, ale w niektórych regionach jest on naprawdę niezwykle powszechny. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada na swojej połaci niewielkie przetłoczenia, przypominające właśnie rąbek. Jeśli ktoś odwiedzi Bielsk Podlaski i okolice, to na pewno z powodzeniem znajdzie takie pokrycia dachowe.

Wybierz materiał, robociznę zostaw profesjonalistom

Od razu lepiej zgłosić się do fachowców, dla których dekarstwo nie kryje w sobie żadnych tajemnic. Taka ekipą jest www.budarex.pl. Ich obszarem działania jest przede wszystkim Białystok oraz okolice. Zatem spokojnie do nich zalicza się Hajnówka, jak i również wcześniej wspomniany Bielsk Podlaski. Tylko solidnie wykonane dachy, zagwarantują nam idealną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, zimnem, oraz innymi czynnikami. W końcu bez solidnego pokrycia dachowego, budynek mieszkalny lub o innym charakterze, nie nadaje się do użytku.