DOCIEPLENIE DOMU PIANKĄ POLIURETANOWĄ

Sposobów na docieplenie domu jest wiele. Dotychczas najczęściej stosowanym materiałem termoizolacyjnym był styropian lub wełna mineralna. Te czasy jednak powoli odchodzą do lamusa, ponie waż na rynku budowlanym zaczęto stosować niezawodną piankę poliuretanową.

Warto wiedzieć, że piana poliuretanowa to nic innego jak połączenie żywicy z utwardzaczem. Rozróżniamy pianę poliuretanową otwartokomórkową i zamkniętokomórkową. Podział ten jest istotny ze względu na jej zastosowanie oraz umiejscowienie.

Piana poliuretanowa zamkniętokomórkową charakteryzuje się dużą zwartością, wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i wysokim wskaźnikiem termoizolacji i hydroizolacji. Dlatego głównie stosowana jest w przypadku docieplenia fundamentów, ciągów komunikacyjnych, dużych, narażonych na obciążenia powierzchni: parkingów, magazynów, hal produkcyjnych, basenów i budynków wielokondygnacyjnych.

Piana poliuretanowa otwartokomórkowa charakteryzuje się mniejszą zawartością, ale dzięki temu ma doskonałe właściwości paroprzepuszczalne. Wiedzie prym w przypadku ocieplania domów jednorodzinnych, poddaszy, ścian, podłóg i stropów.

4 powody, dla których docieplenie domu pianką PUR to idealne rozwiązanie

PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ- INACZEJ WŁAŚCIWOŚCI ODDYCHAJĄCE

Paroprzepuszczalność otwartokomórkowej pianki PUR to najważniejsza i z punktu widzenia docieplenia domu najistotniejsza zaleta tej metody.

Wysoki wskaźnik paroprzepuszczalności powoduje, że para wodna przepływająca między przegrodami budowlanymi wskutek różnicy temperatur nie napotyka na barierę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w domu nie rozwiną się pleśnie oraz grzyby. Jest to metoda, która doskonale sprawdzi się w budynkach zawilgoconych.

TERMOIZOLACJA

Piana PUR gwarantuje termoizolację budynku na najwyższym poziomie. Nie pozwala na utratę ciepła w zimie i nie dopuszcza do przegrzania budynku latem. Z punktu widzenia inwestora, to przede wszystkim gwarancja oszczędności w zakresie ogrzewania.

SZCZELNOŚĆ I DOPASOWANIE

Pianę PUR aplikuje się na powierzchni za pomocą natrysku. Po jej zaaplikowaniu piana nabiera objętości, co powoduje, że wypełnia wszystkie szczeliny. Dzięki temu tworzy jednolitą i szczelną powłokę. Pianę PUR z powodzeniem możemy natrysnąć na dowolnej powierzchni, ponieważ cechuje ją wysoka przyczepność. Może być zastosowana na budynku murowanym, drewnianym czy domu szkieletowym.

Co ważne, pianę PUR otwartokomórkową można w łatwy sposób dopasować, odcinając jej nadmiar, co jest szczególnie pomocne w przypadku nieregularnej bryły budynku.

SZYBKOŚĆ WYKONANIA

Zaletą stosowania piany PUR jest także szybkość jej aplikacji i realizacji zleconej usługi. Stosowane do natrysku agregaty i sprawna, doświadczona ekipa to gwarancja błyskawicznego docieplenia domu pianą PUR.

TRWAŁOŚĆ

Piana poliuretanowa to materiał bardzo trwały i co ważne zachowuje swoje właściwości. To zdecydowanie inwestycja, która posłuży na długie lata.

Nasza firma wykonała już setki dociepleń domów pianą poliuretanową. Jak doświadczona ekipa, zdecydowanie możemy polecić tę metodę. Satysfakcję potwierdzają również nasi klienci. Jeżeli planujesz docieplić swój dom, chcesz poznać koszty docieplenia domu pianą PUR, zadzwoń pod numerem 696238386 lub napisz do nas na: biuro@budarex.pl