Pompa ciepła hit czy kit

Rosnące ceny węgla, pelletu i gazu zmuszają coraz liczniejsze grono osób chcących ogrzewać swoje domy i mieszkania do poszukiwania alternatywnych źródeł. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji zdają sobie być rozwiązania proekologiczne, dzięki którym można uzyskać energię ze słońca, powietrza, wody i gruntu.

Odnawialne źródła energii jako sposób na ogrzewanie domu to już niemal standard w przypadku nowych domów, coraz częściej jest to także alternatywa dla mieszkań i domów do remontu.

Głównym tego powodem są kwestie finansowe, odnawialne źródła energii w ogólnym rozrachunku przynoszą naprawdę spore oszczędności.

Z tego powodu, dostajemy coraz liczniejsze pytania od naszych klientów w jaki system ogrzewania inwestować.

Rozwiązań jest kilka, a dziś spróbujemy wytłumaczyć dlaczego jednym z nich jest powietrzna pompa ciepła.

Najprościej rzecz ujmując powietrzna pompa ciepła odbiera ciepło z zewnątrz i wtłacza je do naszego domu lub mieszkania.

Odbywa się w trzech prostych krokach. W pierwszym następuje pobór ciepła z zewnątrz wprost do pompy. Dzieje się to za sprawą wentylatorów. Dalej następuje ogrzanie czynnika chłodzącego. Trzecim krokiem jest ogrzewanie. Do ogrzania domu lub mieszkania wykorzystywane są zasobniki i instalacja grzewcza.

Dlaczego warto wybrać powietrzną pompę ciepła?

Po pierwsze jest to rozwiązanie bardzo komfortowe i wygodne. Obsługa pompy nie wymaga od nas praktycznie żadnego działania. Wystarczy ustawić żądaną w pomieszczeniu temperaturę. Pompy ciepła instalowane są również w krajach skandynawskich, dlatego często pojawiający się zarzut, że nie jest ona w stanie ogrzać naszego domu jest zupełnym mitem. Pompa ciepła jest wydajna nawet w temperaturach dochodzących do -25 stopni Celsjusza, dlatego nie mamy się czego obawiać.

Po drugie pompa ciepła nie wymaga zakupu od nas żadnego rodzaju paliwa jak węgiel czy pellet. W domu zachowujemy czystość, a jego praca jest naprawdę cicha co nie wpływa na komfort mieszkania.

Po trzecie warto rozważyć montaż pompy ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. W tym przypadku rachunki spadają niemal do zera, a Twój dom staje się samowystarczalny i bezpieczny pod względem grzewczym.

Po czwarte dzięki pompie ciepła możesz również ogrzać wodę, nie musisz instalować osobnego podgrzewacza wody użytkowej.

Po piąte, Twoja pompa ciepła w lecie może pełnić także funkcję klimatyzacji. Nie dotyczy to wszystkim pomp powietrza. Jest to dodatkowa funkcja, ale jakże przydatna.

Po szóste pompa ciepła może pobierać prąd potrzeby jej do działania sprężarki w godzinach obowiązujących w taryfie nocnej. Nie musisz więc martwić się o wysokie rachunki za prąd w przypadku, gdy nie posiadasz instalacji fotowoltaicznej.

Mamy nadzieję, że udało nam się Was przekonać do tego, że inwestycja w powietrzną pompę ciepła to dobre rozwiązanie dla domu i mieszkania.

Jaką dobrać odpowiednią pompę ciepła, o jakie parametry zadbać i czy Twój dom i mieszkanie są gotowe na to rozwiązanie?

Zaproś nas do siebie, wykonamy odpowiednie pomiary, dokonamy analizy i zaproponujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie, które zapewni ciepło i komfort dla Twojej rodziny.

Skontaktuj się z nami pod numerem 696238386 lub napisz do nas na:
biuro@budarex.pl

Działamy na obszarze: Białystok, Bielsk Podlaski, Białowieża, Hajnówka, Siemianówka, Narew.