Remont

Remont domu – o czym należy pamiętać?

Aby poprawić komfort swojego codziennego życia decydujemy się na remont, który pozwoli nam odnowić dom lub mieszkanie oraz przywrócić mu jego dawną świetność. Remont obejmuje także wymianę starych instalacji na nowocześniejsze rozwiązania. Jaki jest powszechny błąd popełniany przez wielu ludzi przy remoncie? Nieuwzględnienie wszystkich prac i zmian, które należy wykonać w krótkim czasie. W rezultacie okazuje się, że po roku trzeba wykonać kolejne pracy, a w związku z tym, pogrzebać niektóre efekty uzyskane w czasie niedawnego remontu.

Aby wystrzec się podobnych doświadczeń, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą. W Budarex chętnie pomożemy Ci zaplanować przemyślany remont, który wystarczy na wiele lat. Poznasz najpilniejsze potrzeby Twojego domu, które zostaną wykonane w trakcie jednego remontu. W ten sposób oszczędzasz swój cenny czas, pieniądze, a przede wszystkim spokój ducha w Twoim domu. Remont z Budarex to gwarancja rzetelnie i szybko wykonanych prac.

REMONT

Wszystko ma swoją wytrzymałość – również mieszkania i domy. Po kilkunastu latach użytkowania, przychodzi moment kiedy trzeba przeprowadzić w nich remont. Większość z nas boi się tego słowa. Kojarzy się ono z dużymi wydatkami, trudnymi poszukiwaniami dobrych fachowców oraz mnóstwem pracy, bałaganu i sprzątania. Tych wszystkich niedogodności można uniknąć, regularnie przeprowadzając drobne prace remontowe, nie czekając na ich skumulowanie się. Nakład pracy będzie mniejszy, koszta niższe, a niedogodności związane z remontem o wiele mniejsze niż wtedy, kiedy prowadzimy remont generalny.

Jakie prace składają się na remont mieszkania?

Malowanie – jest podstawową pracą remontową, możliwą do wykonania przez każdą osobę. Malowanie ścian i sufitów polega na nałożeniu nowej powłoki malarskiej w miejsce starej. Aby wykonać to prawidłowo, trzeba zadbać o staranne przygotowanie podłoża. Usunięciu brudu, luźnych płatów farby oraz uzupełnieniu ubytków – dziur i pęknięć. Dla zapewnienia farbie lepszej przyczepności, przed malowaniem gruntuje się ściany i sufity specjalnym płynem, zapewniającym lepsze wiązanie farby z podłożem.

Układanie podłóg – stare i zniszczone podłogi mogą szpecić mieszkanie. Wykonując remont, warto zadbać o ich naprawienie. Podłogi można układać z różnych materiałów. Zdecydowanie najtańsze i najłatwiejsze do ułożenia są wykładziny podłogowe. Nieco droższe i wymagające większej wprawy w układaniu są panele drewnopodobne. Najdroższe, ale i najbardziej efektowne będą parkiety drewniane. Do ich układania potrzebne jest jednak doświadczenie i odpowiedni sprzęt, po to aby nie zniszczyć kosztownego materiału.

Kafelkowanie – remont kuchni, łazienki lub innych pomieszczeń, w których występowała glazura, wiąże się z jej usunięciem i ułożeniem nowych płytek. Ta praca pomimo że wygląda na prostą, wymaga s porej wprawy i dużej dokładności. Wszelkie pomyłki i błędy popełnione podczas układania, będą widoczne przez kolejne lata użytkowania pomieszczeń. Dlatego remont obejmujący kafelkowanie, należy powierzyć doświadczonym fachowcom. Remont domu hajnówka, bielsk podlaski, białystok, białowieża